Pobyt v solné jeskyni

Jak probíhá pobyt v solné jeskyni?

Pobyt v solné jeskyni je určen pro klienty jakéhokoliv věku , navštěvovat je mohou i děti a těhotné ženy. Pobyt v solné jeskyni je vhodný i jako doplněk rehabilitace pro sportovce a osoby s vyšší fyzickou zátěží.

Jedna terapie v solné jeskyni trvá 45-50 minut . Během této doby (záleží na nabídce té které jeskyně) klienti leží na lehátkách při poslechu relaxační hudby v prostředí relaxačního tlumeného osvětlení. Kombinace těchto faktorů působí příznivě na psychiku člověka a pomáhá doplnit novou energii, zklidňuje smysly a zlepšuje náladu.

Teplota v solné jeskyni

se pohybuje v rozmezí 21 – 24° Celsia – v každé solné jeskyni se teplota může odlišovat. K dispozici jsou deky na přikrytí. Do solné jeskyně se z hygienických důvodů nevstupuje v obuvi. Obsluha Vám zapůjčí ochranné návleky na obuv.

Doporučuje se absolvovat kúru cca 5 - 10 návštěv solné jeskyně v řadě, v cyklu alespoň 2-3x týdně. Uvádí se, že jedna návštěva solné jeskyně vydá za 2-3 dny pobytu u moře.

Vybrané zdravotní pojišťovny

již zařadily kúru v solné jeskyni jako formu rehabilitace a lze si vyžádat příspěvek. V takovém případě kontaktujte svého lékaře či pojišťovnu přímo.

Najdete nás: www.solnelazne.eu